Zapoznałam/em się i akceptuję
informację o RODO    AKCEPTUJĘ
14 657 27 27
biuro@alumax.info
Systemy fasadowe

Systemy fasadowe aluminiowe służą konstruowaniu przeszklonych elewacji budynków użyteczności publicznej takich jak: banki, hotele, urzędy, biurowce, salony samochodowe, hale sportowe itp. Fasady z aluminium używane są także do wykonywania wielu konstrukcji przestrzennych i przeszkleń dachowych, których zadaniem jest odpowiednie doświetlenie wnętrz budynków i stworzenie w nich niepowtarzalnego klimatu i komfortu dla użytkowników. Stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów. Największą popularnością w nowoczesnej architekturze cieszy się aluminiowa fasada słupowo-ryglowa która odpowiada potrzebom budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Systemy fasadowe posiadają wersje o podwyższonej izolacyjności termicznej: a także odmiany pozwalające na wykonywanie konstrukcji o różnym wyglądzie, takie jak tzw. pionowa lub pozioma linia lub aluminiowa fasada „półstrukturalna” . W zakresie elementów otwieranych mogą powstawać takie konstrukcje jak okna odchylno-wysuwne, okna zintegrowane z fasadą, a także bardzo estetyczne i funkcjonalne aluminiowe okna dachowe (czyli tzw. aluminiowe okna połaciowe). System słupowo-ryglowy  jest także bazą do fasad przeciwpożarowych oraz przeszklonych dachów. Oparte na nim konstrukcje dachowe podobnie jak fasady aluminiowe mogą być opcjonalnie wykonane w wersji ognioodpornej.

W zakresie rozwiązań aluminiowych fasad słupowo-ryglowych istotną pozycją jest także system okna połaciowego o wysokiej izolacyjności termicznej. Może ono być wykorzystywane w konstrukcjach dachowych wykonanych z systemów słupowo-ryglowych.

W skład oferty systemów fasadowych wchodzi zarówno szklenie strukturalne jak i semistrukturalne, służące do budowy fasad aluminiowo-szklanych dodających budynkom prestiżu i reprezentacyjnego charakteru. Fasady szklane powoli przestają być domeną budynków użyteczności publicznej i coraz częściej znajdują zastosowanie w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Uzupełnieniem aluminiowych systemów fasadowych są żaluzje fasadowe stosowane przy dużych przeszkleniach oraz ściana wentylowana, której zewnętrzną powłokę stanowią okładziny elewacyjne. Aluminiowe fasady wentylowane zapewniają wysoką estetykę oraz bardzo dobrą izolację termiczną zabudowy. Osobną grupę w systemach fasadowych stanowią ściany elementowe, oraz indywidualne rozwiązania obiektowe, czyli systemy opracowywane według ściśle określonych kryteriów we współpracy z projektantami budynków. Systemy te z założenia mają spełniać nietypowe, specyficzne dla danego projektu wymagania co do estetyki i parametrów technicznych. 

Aluminiowe systemy fasadowe to kompletna oferta spełniająca najnowsze wymagania budownictwa energooszczędnego, wpasowująca się w estetykę współczesnej architektury. Szeroka gama profili fasadowych to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie rynku budowlanego.

Nasi dostawcy
Systemy Aluminiowe
Stolarka drewniana
Szkło
Stolarka PVC